Dojedź do nas z Karczewa,
Otwocka i Wawra
Strumienie

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt i przyjemność przedstawić Państwu Przedszkole „STRUMIENIE”, które znajduje się w Józefowie pod Warszawą. Jest to miejsce naprawdę wyjątkowe, które tworzymy dzięki wspólnym staraniom rodziców i nauczycieli. Od początku istnienia przedszkola  przyświeca nam jeden cel – wychować  nasze dzieci tak, aby odważnie i z optymizmem mogły przekroczyć próg szkoły i aby jak najlepiej poradziły sobie na kolejnych etapach swojej edukacji.

W naszym przedszkolu może bawić się i uczyć nawet 375 dzieci na trzech poziomach wiekowych. Najmłodsze grupy to „Biedronki”, które od samego początku pracują nad tym aby dzielnie rozstawać się z rodzicami i jak najlepiej zaadaptować się do przedszkolnego rytmu dnia. „Wiewiórki” – 4-latki, mają już więcej przedszkolnego doświadczenia, są bardziej samodzielne i każdego dnia, poprzez szereg zwyczajnych życiowych czynności uczą się utrzymywania porządku w swoich rzeczach, systematyczności i dokładności w pracy, szacunku dla kolegów i nauczycielek. Dynamiczne i pewne siebie „Koniki” (5-latki), które - nie wiadomo kiedy – wyrosły nam z małych i trochę nieporadnych „Biedronek” są już właściwie gotowe, aby spod skrzydeł troskliwych wychowawczyń wyfrunąć w szeroki świat i dzielnie wkroczyć w świat wyzwań, jakie niesie ze sobą szkoła.

Katarzyna Makulec

Dyrektor Przedszkola „STRUMIENIE”

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PRZEDSZKOLE STRUMIENIE?

EDUKACJA I WYCHOWANIE

• Nowatorski program wczesnej stymulacji i psychomotoryki ( zajęcia odbywają się codziennie)
  • Codziennie zajęcia z języka angielskiego oraz rytmiki,
  • Przemyślana ścieżka edukacyjna z tematem wiodącym na każdy tydzień,
  • Wypracowany program wychowawczy ( nawyki, zadania indywidualne, dyżury itp.) i edukacyjny ( zajęcia polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze oraz język angielski),
  • 10 lat doświadczeń własnych i współpraca z doświadczonymi bliźniaczymi placówkami w Europie,
  • Pełna i systematyczna informacja na temat dziecka (spotkania z opiekunem, posumowania pracy nad nawykami i zachowaniem dziecka),
  • Doświadczona kadra nauczycieli wychowawców -  najlepsi, regularnie szkoleni specjaliści
  • Opieka psychologa, logopedy i pielęgniarki. Systematyczna diagnoza potrzeb dzieci,
  • Wyjątkowe zajęcia dodatkowe - PKS, czyli Przedszkolny Klub Sportowy – szermierka, balet, piłka nożna i szachy.

BEZPIECZNE ŚRODOWISKO

• Ścisła współpraca i relacja przyjacielska między rodzinami w przedszkolu: rodzice przyjaciół mojego dziecka są moimi przyjaciółmi,
  • Wzajemne wspieranie się rodzin, którym zależy na tym aby przedszkole było przedłużeniem tego czego uczą w domu,
  • Współpraca rodziców opiekunów grup mających duży wpływ na życie przedszkola,

PEŁNA ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

NOWOCZESNY BUDYNEK

• Przestronny, bezpieczny i nowoczesny budynek
  • Dwie specjalistycznie wyposażone sale do zajęć z psychomotoryki
  • Jadalnie dla każdej grupy wiekowej,
  • Własna kuchnia
  • Przeszklone sale oraz lustra do stymulacji logopedycznej,
  • Przedszkolna kaplica
  • Duże, nowocześnie wyposażone place zabaw dla poszczególnych grup wiekowych
  • Bezpośrednie sąsiedztwo szkoły Strumienie wyposażonej w salę teatralną, halę gimnastyczną itp.

EDUKACJA DLA CAŁEJ RODZINY

• Bogata oferta szkoleń i wykładów dla rodziców dostosowanych do potrzeb na poszczególnych etapach przedszkolnych.
  • Proponujemy udział w konferencjach, wydarzeniach kulturalnych oraz piknikach rodzinnych.
  • Rodzina przystępująca do projektu w przedszkolu otrzymuje pełną informacje o wydarzeniach we wszystkich placówkach edukacyjnych.

POZA TYM

• Dietetyk, planujący jadłospis zgodnie z indywidualnymi potrzebami dziecka
  • Posiłki przygotowywane na miejscu, zapewniamy ścisłą kontrolę  jakości  potraw
  • Agenda przedszkolaka zapewniająca codzienny kontakt z wychowawcą, informacja o wydarzeniach ze ścieżki edukacyjnej i kalendarzu innych wydarzeń przedszkolnych oraz szkolnych
  • Mundurek, jako rozwiązanie porannego problemu : w co się ubrać? Poza tym jednolity strój służy dobremu poznaniu dziecka, a także jest niezastąpiony w budowaniu prawidłowych relacji rówieśniczych.
  • Transport do Józefowa dla dzieci przedszkolnych z całej Warszawy, szczegóły na www.sternik.edu.pl